Par mani

2014. gads

Eiropas Tautas partija

VIENOTĪBA pārliecinoši uzvarēja arī 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās un es pašlaik esmu EP lielākās frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – vadītāja vietniece ar atbildību par mūsu grupas Austrumu kaimiņpolitiku, ES paplašināšnas jautājumiem un Eiropas vērtībām. Es darbojos Latvijai Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās.

2009. gads

Eiropas Parlaments

Vasarā mūsu partija pārliecinoši uzvarēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijā un mēs sākām veidot apvienību VIENOTĪBA, kura 2011. gadā pārtapa partijā, kuras Domes pirmā priekšsēdētāja es biju no 2010. līidz 2014. gadam.

2006. gads

Saeima

Mani ievēlēja Latvijas Republikas Saeimā.

2004. gads

Janvārī valdība mani nozīmēja par pirmo Latvijas Eiropas Komisijas locekli

Darbojos Romano Prodi vadītajā Eiropas Komisijā lauksaimniecības un lauku attīstības jomā.

2002. gads

novembris

Ārlietu ministrija

Partijas Jaunais laiks vadītājs Einars Repše mani uzaicināja par bezpartejisku ārlietu ministri viņa veidotajā valdībā.

2000. gads

UNESCO

UNESCO pilnvarotā vēstniece

1997. gads

Ieguvu mākslas maģistra grādu. Tiku iecelta par ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Francijā

Zināšanas ārpolitikā esmu papildinājusi Līdsas universitātē un Ženēvas Starptautisko attiecību institūtā.

1993. gads

Mani nosūtīja diplomātiskajā darbā uz ANO Eiropas mītni Ženēvā, kur es atvēru un vadīju Latvijas Republikas pārstāvniecību

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas es sāku darbu jaunveidojamajā Ārlietu ministrijā. Iesākumā es biju Protokola vadītāja, tad ārlietu ministra vietniece.

1989. gads

23.augusts

Baltijas ceļš

Ievērojamākā no tām bija Baltijas ceļš, kura tapa sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas tautas kustībām. Šī vērienīgā akcija, kad 600 kilometru garumā no Igaunijas robežas cauri Latvijai līdz Lietuvas robežai cilvēki sadevās rokās, piesaistīja pasaules politiķu un plašsaziņas līdzekļu uzmanību neatrisinātajam Baltijas valstu jautājumam.

1988. gads

Strādājot Latvijas Mākslinieku savienībā, es iesaistījos Latvijas Tautas frontes (LTF) veidošanā

Pildot man uzticētos LTF Domes atbildīgās sekretāres un vēlāk Valdes priešsēdētāja vietnieces pienākumus, es aktīvi piedalījos frontes stratēģijas un taktikas izstrādē. Es koordinēju LTF rajona nodaļu darbu politikas īstenošanā. Ietekmīgs mūsu cīņas līdzeklis bija lielas masu manifestācijas, kuru organizēšanu es vadīju.

1960.- 1981. gads

Izglītība

No 1960. līdz 1971.gadam mācījos skolā. 1975.gadā iestājos Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļā, kuru beidzu 1981.gadā.

1957. gads

jūnijs

Atgriešanās Latvijā

Man bija četri gadi un seši mēneši, kad pēc Staļina nāves manai ģimenei beidzot atļāva atgriezties Latvijā.

1952. gads

22.decembris

Piedzimu Sibīrijā – Tomskas apgabala Kolpaševas rajona Toguras ciemā

Manus vecākus Ligitu un Aivaru Kalniešus, tāpat kā tūkstošiem citu nevainīgu Latvijas cilvēku, turp izsūtīja padomju okupācijas vara. Dažādās aptaujās par dzimšanas vietu mēdzu uzrādīt Latviju, jo tur arī būtu dzimusi, ja mani vecāki netiktu izsūtīti uz Sibīriju.

Publikācijas

Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas daudz rakstīju un publicējos par dekoratīvi lietišķās mākslas, īpaši tekstilmākslas jautājumiem.

1989.gadā iznāca manis rakstītais pētījums „Latvju tekstilmāksla”. Vēlākajos gados pievērsos sabiedriski politiskām tēmām, publicējoties Latvijā un ārzemēs. Mana grāmata „Es lauzu. Tu lauzi. Mēs lauzām. Viņi lūza” (2000) , kurā apkopotas atmiņas par Latvijas Tautas frontes laiku. Sibīrijas atmiņu stāstījums „Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” ir ieguvis plašu starptautisku atzinību. Grāmata jau ir tulkota piecpadsmit valodās un citas vēl sekos.

Apbalvojumi

Man izrādītais gods

Man ir bijis tas gods 1995. gadā kļūt par Trīs Zvaigžņu ordeņa komandieri, 2001. gadā par Francijas Goda leģiona komandieri un 2020. gadā Ukrainā tika piešķirts Kņazienes Olgas I šķiras ordenis.

Aicinājums

Īpašu uzmanību veltu Latvijas un Austrumeiropas sarežģītās vēstures skaidrošanai, lai padziļinātu eiropiešu izpratni par komunistiskā režīma noziedzīgo būtību. Esmu Francijas Roberta Šūmaņa fonda valdes locekle, Kokneses fonda valde locekle, kā arī partijas VIENOTĪBA valdes locekle.

Prasmes

Zināšanas un vaļasprieki

Es pilnībā pārvaldu angļu, franču un krievu valodas. Mani vaļasprieks ir lasīšana, rokdarbi, šūšana. Patīk fiziskas nodarbes – peldēšana, ātrsoļošana, braukšana ar velosipēdu.