Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsedē notika debates par situāciju Krievijā pēc Borisa Ņemcova slepkavības. Tā sākās ar ES Augstās pārstāves ārlietās Federikas Mogerini paziņojumu un turpinājās ar politisko grupu pārstāvju viedokļiem.

Deputāte Sandra Kalniete, kura debatēs runāja Eiropas Tautas partijas grupas vārdā, Borisa Ņemcova slepkavību nodēvēja par Putina sistēmas “hibrīdvēstījumu” visai liberāli demokrātiskajai pasaulei: “mēs esam gatavi uz visu, lai saglabātu savu diktatūru”.

Viņa uzsvēra, ka Eiropai ir jāapbruņojas ar “stratēģisku pacietību” un jāgatavojas sevi aizsargāt pret Putina režīma agoniju, kas var ilgt gadiem.

Šādu aizsardzības pasākumu vidū viņa minēja Eiropas Enerģētikas savienību ar kopīgiem gāzes iepirkumiem, kvalitatīva mediju satura un žurnālistu atbalstu krievu valodas telpā un par adekvātus aizsardzības budžetus dalībvalstīs.

Deputāte uzskata, ka ir jāturpina saskarsme ar Krievijas cilvēkiem un izglītības programmas, lai režīmam sabrūkot, Krievijā būtu moderni un eiropeiski cilvēki, kas spētu valsti izvest no diktatūru lāsta.

Kalniete šodien vadīja Parlamenta politisko grupu pārstāvju konsultācijas, kurās saskaņoja rezolūcijas projektu par demokrātijas stāvokli Krievijā.

Tā pieprasa Ņemcova slepkavības neatkarīgu starptautisku izmeklēšanu, politisko ieslodzīto atbrīvošanu un aicina ES institūcijas īstenot vērienīgāku atbalstu pilsoniskajai sabiedrībai Krievijā.

Rezolūcija, kuras projekts ir publicēts http://j.mp/EP-Nemtsov, plenārsēdē tiks pieņemta ceturtdien.