Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Latvijas pārstāvniecībā Briselē tiks demonstrēta režisora Askolda Saulīša veidotā filma “Atmodas antoloģija”, kura vēsta par Latvijas neatkarības atgūšanas procesu un Latvijas Tautas frontes (LTF) darbību. Filmas demonstrēšanu starptautiskajai sabiedrībai un Briseles latviešu kopienai organizē Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete sadarbībā ar Latvijas Pastāvīgo pārstāvniecību Eiropas Savienībā. Filma atklāj Atmodas procesa ģenēzi, parāda tā priekšvēstnešus, iezīmē LTF veidošanās procesa un attīstības būtiskākās ceļa zīmes. Par Atmodas uzdevumiem, grūtībām, taktiku un stratēģiju filmā stāsta bijušie LTF vadītāji, tai skaitā tagadējie EP deputāti Sandra Kalniete un Ivars Godmanis. Prezentācijā Briselē piedalīsies filmas scenārists, vēsturnieks Edgars Engīzers.

Kalniete: “Apbrīnoju režisoru Askolda Saulīti, kurš no vairāk nekā 100 stundu ilgā safilmētā materiālu radījis aizraujošu, tēlainu un dziļu dokumentālo stāstu par mūsu tautu vienā no visskaistākajiem Latvijas vēstures brīžiem. Ar šo filmu viņš ir atdevis godu Atmodas paaudzei, kas izdarīja vissvarīgāko. Atguva Latvijas neatkarību.”

“Atmodas antoloģija” tika veidota par godu LTF 25.gadu jubilejai un pēdējos gados ir vienīgā filma, kas veidota par LTF un neatkarības atgūšanas procesu. Tā ir saņēmusi atzinīgu vērtējumu no kino kritiķiem, kuri uzteic tās kvalitāti un dokumentālā stāstījuma patiesīgumu, kas vēsta par neatkarības atgūšanas procesu bez patosa.

Filmas prezentācijā piedalīsies Eiropas institūciju darbinieki, diplomāti un Briseles latviešu kopienas pārstāvji.