Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Parlamenta (EP) Vēstures izlīguma grupas vadītāja Sandra Kalniete (Vienotība) apsveic Gruzijas parlamenta pieņemtos likumu grozījumus, kuri ļauj reāli sodīt par totalitārisma slavināšanu. Tie ļaus apturēt Staļina pieminekļu uzstādīšanu, kas bija sākusies pēdējo gadu laikā.

Kalniete un citi EP deputāti pagājušajā gadā vērsās pie Gruzijas augstākajām amatpersonām, paužot sašutumu par to, ka  Gruzijā atjaunojas Staļina godināšana. Viņi sāka darbu, lai Eiropas Parlaments oficiāli nosodītu šādu rīcību.

Tāpēc Kalniete šobrīd apsveic Gruzijas lēmumu grozīt attiecīgo likumu un ir gandarīta, ka pēc  grozījumu pieņemšanas Telavi pilsētā tika nekavējoties demontēts nesen atjaunotais piemineklis Staļinam. Likums
tagad paredz arī reālus naudas sodus par komunistiskās un fašistiskās ideoloģijas reliktu glorificēšanu. Tiks izveidota komisija, kas identificēs un novērsīs  šādus pārkāpumus.

Kalniete nosūtījusi vēstuli Gruzijas parlamenta priekšsēdētājam, izsakot atbalstu parlamenta lēmumam. Viņa uzsver, ka tas atbilst Eiropas vērtībām un izsaka cerību, ka tas ļaus turpināt attīstīt Gruzijas un Eiropas Savienības ciešāku sadarbību.