Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Parlamenta deputāte un Vienotības domes vadītāja Sandra Kalniete aicina Nacionālo apvienību (NA) rīkoties atbildīgi un nodrošināt valdības stabilitāti. Deputāte uzsver, ka šobrīd izšķiras gan Eiropas Savienības (ES), gan Latvijas nākotnes attīstībai ļoti svarīgi jautājumi, tādēļ atbildīga rīcība ir Latvijas nacionālo interešu jautājums.

Kalniete: “Šobrīd izšķiras jautājumi par eiro zonas nākotni un Latvijas iespēju jaunajā ES budžetā saņemt pienācīgu daļu līdzekļu Latvijas zemniekiem un reģionu attīstībai. Līdzšinējā valdības, Saeimas un EP deputātu sadarbība ir ļāvusi sasniegt ievērojamu progresu sarunās par jaunā budžeta ietvaru un ir ļoti svarīgi, lai šis process turpinātos. Būtībā tā ir cīņa par vairāk kā vienu miljardu eiro Latvijas attīstībai. Optimāla rezultāta sasniegšanai Latvijai ir nepieciešama pieredzējusi, gudra un darboties spējīga valdība. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ir Eiropā augsti respektēts valstsvīrs un līdz šim Latvija un tās tauta ir izpelnījusies cieņu par izturību, gudrību un dažādu politisko spēku spēju sadarboties nacionālo interešu vārdā.”

Deputāte aicina NA līderus apzināties savu atbildību par valsts attīstību, vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu un viņiem dotu tautas uzticību. “Mans kolēģis EP Roberts Zīle, ar kuru man ir ļoti laba sadarbība, situācijas nopietnību apzinās. Ceru, ka atbildīgi rīkosies arī NA līdzpriekšsēdētāji un frakcijas vadība, jo esošajai koalīcijai ir jāturpina darbs. Latvijas valdībai un tās ministriem ir jārisina visi jautājumi, ne tikai tie, kuri patīk vai nepatīk kādam no koalīcijas partneriem,” saka Kalniete.