Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) Viļņā piedalās starptautiskā konferencē “Vēsture un atmiņa. Padomju pagātne 1953 – 1990”, lai konferences dalībniekus iepazīstinātu ar Eiropas vēstures izlīguma grupas darbu. Konferences pirmajā panelī kopā ar Kalnieti piedalīsies arī Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Irēna Degutiene, Ārlietu komitejas vadītājs Emanuelis Zingeris un Eiropas atmiņas un sirdsapziņas platformas izpilddirektore Neela Vinkelmana.

Kalniete: “Pēdējo gadu laikā notiek komunismu pārdzīvojušo tautu pieredzes iekļaušana kopīgajā Eiropas vēstures stāstā. Tas nav vienkāršs process, jo Dzelzs priekškara īstā vēsture vēl ar vien nav uzrakstīta. Tādēļ vēlos konferences dalībniekus iepazīstināt ar Eiropas vēstures izlīguma grupas darbu un vienoties par turpmāku sadarbību.” Kalnietes vadītajā Eiropas vēstures izlīguma grupā darbojas 40 EP deputāti, tai skaitā arī bijušais EP priekšsēdētājs Hanss Poterings.

Savukārt pēcpusdienā Kalniete tiksies ar Lietuvas parlamenta Lauksaimniecības komitejas vadītāju Edmundas Pupini un bijušo Lietuvas premjeru, tagad parlamenta deputātu Ģediminu Ķirķilu, lai iepazīstinātu viņus ar Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas gaitu. Kalniete uzskata, ka tikai strādājot kopā Baltijas valstis var panākt, ka mūsu lauksaimnieki tiešajos maksājumos saņem vismaz 80 % no vidējā maksājuma lieluma Eiropā. Tieši tādēļ viņa Lietuvas kolēģus iepazīstinās ar Latvijas paredzētajām aktivitātēm un aicinās viņus darīt visu iespējamos, lai aktivizētu Lietuvas politiķu un lauksaimnieku darbu pie KLP reformas.