Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien LTV1 kanālā plkst. 19.30 pirmo reizi Latvijā tiks rādīta filma “Sandra Kalniete. Dāma no Latvijas”. Tās režisore ir franču aktrise Dominika Blāna (Dominique Blanc), kura 65. Venēcijas kinofestivālā saņēma labākās kino aktrises balvu. Filma ir stāsts par Latvijas Eiropas Parlamenta deputātes Sandra Kalnietes ģimenes likteni un latviešu tautas pārdzīvojumiem dažādos vēstures posmos. Tā vēsta arī par  visnotaļ sarežģīto Latvijas vēsturi: neatkarības zaudēšanu, Padomju un nacistiskās Vācijas okupāciju, neatkarības atjaunošanu pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados  un Latvijas atgriešanos Eiropā.

Režisore Blāna savulaik uzsvērusi, ka “tiekoties ar Sandru Kalnieti, mani piesaistīja šīs  latviešu politiķes, kas dzimusi Gulagā,  neparastā personība. Viņa bija izdzīvojusi un pretojusies iznīcībai un nāvei. Viņa ir ierakstījusi savu likteni vēsturē, savas valsts Latvijas neatkarībā un brīvībā. Sandrai Kalnietei ir sapnis: Eiropas nākotne. Viņa tam strādā un par to runā ar pārliecinošu spēku un entuziasmu. Viņa ir neparasta sieviete.”

Filmas “Sandra Kalniete. Dāma no Latvijas” pirmizrāde notika Parīzē 2006.gada novembrī. Tā vairākkārt ir rādīta Francijas televīzijās un vairākos dokumentālo filmu festivālos Eiropā.