Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Strasbūra, 6.aprīlis. Šodien Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā tika apstiprināts Sandras Kalnietes (Vienotība, ETP) sagatavotais ziņojums par Eiropas Savienības vienoto tirgu. Plenārsesijā par ziņojumu balsoja lielākās  politiskās grupas, tādējādi paužot skaidru un vienotu aicinājumu Eiropas Komisijai nākt klajā ar likumdošanas priekšlikumiem vienotā tirgus uzlabošanai.  Sandra Kalniete uzsver, ka  ES vienotais tirgus joprojām nav pilnvērtīgs, tādēļ, piemēram, Latvijas iedzīvotāji nevar iegādāties internetā daudzas preces, kas pieejamas citu dalībvalstu pilsoņiem.  Tāpat pastāv dažādi ierobežojumi citu darbību veikšanai.

„Mums ir jāturpina strādāt, lai Eiropas Savienībā patiešām tiktu izveidots vienotais tirgus, kas  darbotos visu Eiropas iedzīvotāju labā. Tas veicinās Eiropas ekonomisko izaugsmi, radot tūkstošiem jaunu darba vietu. Parlaments savu nostāju ir paudis un tagad ir Eiropas Komisijas kārta rīkoties,” saka S. Kalniete. Vienotā tirgus  nostiprināšana ir viena no svarīgākajām Eiropas Komisijas prioritātēm. Komisija ir aplēsusi, ka novēršot šķēršļus vienotā tirgus darbībai, var atbrīvot ievērojamu uzņēmējdarbības potenciālu, kas 10 gados ļautu veicināt izaugsmi 4%  kopprodukta apmērā.  Statiskas dati liecina, ka Eiropā no visiem iepirkuma līgumiem pārrobežu iepirkuma līgumi veido tikai 1,5%, pārrobežu pakalpojumi veido tikai 5 % no Eiropas Savienības IKP,  un tikai 7 % patērētāju izmanto internetu, lai veiktu pārrobežu pirkumus.

S. Kalniete uzskata, ka svarīga būs arī dalībvalstu ieinteresētība veicināt vienotā tirgus uzlabošanu, pieņemot lēmumus, kas īstermiņā var būt neizdevīgi, bet ilgtermiņā veicinās ekonomisko izaugsmi. „Dalībvalstis nedrīkst nodarboties ar protekcionismu. Ja mēs nespēsim vienoties, tad pēc vairākiem gadiem mēs  varēsim noskatīties uz valstīm, kuras vēl pirms dažiem gadiem uz Eiropas attīstību lūkojās ar skaudību,” uzskata S. Kalniete.

Parlamenta balsojumā ziņojumu atbalstīja 650 deputāti.