Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Latvijā savu vizīti sāks Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas deputāti, kuri Latvijā ieradušies pēc Sandras Kalniete (VIENOTĪBA) ielūguma. Vizītes mērķis ir iepazīstināt deputātus ar situāciju Latvijas lauksaimniecībā un diskutēt par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu pēc 2013. gada.

„Vēlos, lai EP deputāti no citām valstīm saprot, ka šā brīža atbalsta maksājumu sistēma ir netaisnīga un konkurenci kropļojoša. Latvijas zemnieki nav sliktāki kā zemnieki Francijā, bet saņem daudz mazāku atbalstu, jo visi domā, ka Latvijā viss ir lētāks un tādēļ atbalsts var būt mazāks,” saka S. Kalniete, kura uzskata, ka reformai ir jāstājas spēkā pēc iespējas ātrāk un jābūt taisnīgai pret visām dalībvalstīm.

Trešdien, 14. jūlijā, delegācija tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un Zemkopības ministru Jāni Dūklavu, Bauskas novada domes priekšsēdētāju Valdi Veipu, kā arī apmeklēs z/s Rudeņi un z/s Ozoli. Ceturtdien delegācijai ir ieplānota tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāja biedri Solvitu Āboltiņu un deputātiem no Eiropas lietu komisijas, kā arī lauksaimniecības ekspertiem un pārstāvjiem no lauksaimnieku organizācijām.

Eiropas Parlaments ir paredzējis sagatavot trīs ziņojumus par KLP nākotni, no tiem pirmais jau ir pieņemts un tajā ir apstiprināti arī Sandras Kalnietes priekšlikumi, kuri paredz izlīdzināta atbalsta maksājumus lauksaimniekiem, lai jaunās dalībvalstis netiktu diskriminētas. Eksperti to vērtē kā salīdzinoši cerīgu Latvijai un izsakās atzinīgi par S. Kalnietes iesniegtajiem priekšlikumiem.