Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Brisele, 8.jūnijs. Šodien Eiropas Parlamentā Briselē tiek atklāta Latvijas seno rotu izstāde. Foto izstādē tiek vēstīts par Latvijas Nacionālā Vēstures Muzeja arheoloģijas izcilākajiem priekšmetiem. Atšķirībā no citām Eiropas Parlamenta izstādēm, senās Latvijas rotas eiroparlamentārieši un viesi varēs apskatīt turpmākos četrus gadus, jo fotogrāfijas rotās vienu no Parlamenta gaiteņiem, kurā atrodas arī Latvijas deputātu Sandras Kalnietes un Krišjāņa Kariņa biroji.
Deputāti uzsver, ka Latvijas Nacionālā  Vēstures Muzejā ir daudz unikālu kolekciju, kas ir būtiski svarīgas vēsturniekiem, kuri pēta Baltijas reģiona un Eiropas vēsturi. Muzeja priekšmetus zinātniskajam darbam izmanto ne tikai Latvijas pētnieki, bet arī arheologi, numismāti, etnogrāfi un vēsturnieki no ārzemēm.

Sandra Kalniete uzskata, ka Latvijai ir bagāta un sarežģīta vēsture. Tā nav bijusi izolēta no notikumiem un procesiem Eiropā un pasaulē, jo Latvija atrodas nozīmīgu tranzīta maršrutu krustcelēs. “Arheoloģiskie atradumi bija un joprojām ir nozīmīgākā un interesantākā  Latvijas tūkstošiem gadu ilgās vēstures liecība,”  pārliecināta S.Kalniete.

Savukārt Krišjānis Kariņš norāda, ka šī izstāde ļaus iedziļināties Latvijas bagātajā kultūras vēsturē. Kariņš uzsver, ka vēl joprojām starptautiskajā sabiedrībā pietrūkst informācijas par Latvijas vēsturi, un tāpēc jārīko dažādi pasākumi, lai popularizētu valsts vārdu pasaulē, tajā skaitā arī Eiropas Parlamentā.