Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien pulksten 12 pēc Briseles laika tiks publicēts  Eiropas Komisijas viedoklis par Igaunijas gatavību eirozonai.  Tas būs pozitīvs.  Bet lems dalībvalstis. Francijas nostāja vēl arvien nav skaidra.  Klīst baumas, ka Francija nevēlas Igaunijas uzņemšanu. Arī Francijas vēstnieks ES vakar sarunā bija izvairīgs.

 Igaunijas uzņemšana būtu ne tikai spēcīgs signāls investoriem, ka Baltijas valstis sāk atkopties.  Tā apliecina, ka, neskatoties uz pēdējo nedēļu finanšu vētru, kas plosās eiro zonā, tā  ir spējīga  dzīvot un augt.

Eiropas parlamenta lielākas deputātu frakcijas – Eiropas Tautas partijas (kristīgo demokrātu) – sēdē pašlaik rit karsta diskusija par turpmākajiem taupības pasākumiem, kas nekavējoties jāīsteno visās ES dalībvalstīs, lai pārtrauktu dzīvot uz parāda un ES atgūtu savu ekonomisko izaugsmi.  Īsta vētra!  Stāstu par Latvijas valdības īstenotajiem skarbajiem taupības pasākumiem, kas vispirms stabilizēja valsti, un nu otro ceturksni pēc kārtas  ir pirmās izaugsmes pazīmes. Grupas prezidents Jozefs Dauls saka: Eiropas Tautas partijas birojs rudenī brauks uz Rīgu. Lai Dombrovskis pastāsta, kā viņš to izdarīja. Lai dzīvo Dombrovskis, kam izdevies īstenot šo politiku!  Zālē sirsnīgi aplausi!