Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Ar savu uzdrīkstēšanos un lielo atbalstu, kuru viņa saņēma no eiropiešiem, Vaira Vīķe-Freiberga piespieda Eiropas „veco zēnu klubu” saprast, ka šoreiz, lemjot par diviem augstākajiem  Eiropas Savienības amatiem, viņiem būs ne tikai vārdos, bet arī darbos jāapliecina dzimumu līdztiesības princips.

Šodien Eiropas Parlamentā notika konference par dzimumu līdztiesības jautājumiem, kurā uzrunu teica Vaira Vīķe-Freiberga. Viņa bija spoža kā vienmēr un es ar lepnumu klausījos Latvijas izcilāko sievieti. Es biju prezidentei pateicīga par uzdrošināšanos kandidēt, jo beidzot pasaules plašsaziņas līdzekļos par Latviju runāja labu. Man gribējās ticēt neiespējamajam, ka jau šovakar mūsu VVF kļūs par Eiropas Savienības pirmo prezidenti. Arī zālē esošie konferences dalībnieki viņu sumināja ar ilgiem aplausiem gan pateicībā par viedajiem un iedvesmojošajiem vārdiem, gan par uzdrīkstēšanos pateikt – es spēju un vēlos vadīt Eiropas Savienību! Viņas piemērs lai iedvesmo sievietes sev izvirzīt augstus mērķus un apzināties savas spējas politikā un uzņēmējdarbībā.

Ar savu uzdrīkstēšanos un lielo atbalstu, kuru viņa saņēma no eiropiešiem, Vaira Vīķe-Freiberga piespieda Eiropas „veco zēnu klubu” saprast, ka šoreiz, lemjot par diviem augstākajiem  Eiropas Savienības amatiem, viņiem būs ne tikai vārdos, bet arī darbos jāapliecina dzimumu līdztiesības princips. Tā ir liela Vairas Vīķes- Freibergas uzvara, ka šodien Eiropas Padome nolēma par pirmo Eiropas Savienības ārlietu ministri apstiprināt Katrīnu Aštoni no Lielbritānijas. Bez viņas uzdrīkstēšanās tas nebūtu noticis.

Publicēts Diena.lv

Skat. arī:
Havels un Kalniete EP plenārsēdē pauž atbalstu Vīķei-Freibergai

Et si Veira Vike Freiberga avait finalement gagné ?