Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Sandra_Kalniete_-_Es_lauzuSandras Kalnietes grāmatas “Es lauzu. Tu lauzi. Mēs lauzām. Viņi lūza” elektroniskās versijas atvēršana būs pirmā reize Latvijas grāmatu izdošanas vēsturē, kad  grāmatas publicēšanas dienā visi interesenti to varēs saņemt ar autora personīgu, oficiāli apliecinātu parakstu un laika zīmogu. Rakstnieces, diplomātes un deputātes grāmata par nācijas Atmodu tagad būs pieejama par brīvu visos e-grāmatu formātos katram, kurš vēlas atsaukt savā atmiņā mūsu valsts visjaunāko vēsturi vai iegūt par to dziļāku skatījumu.

Ceturtdien, 30. aprīlī (plkst. 11:30–13:00) e-grāmata tiks svinīgi atvērta un laista tautā Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongresa vietā – Rīgas Kongresu namā – un vienlaikus arī sociālajos tīklos (#EsLauzu #4maijs). Žurnālisti un ikviens interesents ir laipni aicināts Kongresu namā klātienē pabūt kopā ar vienu no LTF līderēm Sandru Kalnieti, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieci Irinu Zeibārti, LTF muzeja direktori Annu Zeibarti, e-grāmatas priekšvārda autoru Tomu Grēviņu un reperi Ozolu. Sociālajā tīklā “Facebook”pasākumam var pievienoties neklātienē,  lietojot saiti http://ej.uz/eslauzu  Visi, kas pievienosies atvēršanas pasākumam klātienē via neklātienē, saņems grāmatas autores personīgi elektroniski parakstītu un laika zīmogu apliecinātu e-grāmatas eksemplāru.  Visi, kuri vēlas piedalīties e-grāmatas atvēršanā klātienē, tiek aicināti reģistrēties http://bit.do/eslauzu.

“Grāmata atsaucas uz ļoti plašu tā laika dokumentālo materiālu, sniedz LTF vadošo cilvēku arhīvu, bet galvenais ir autores zinošais skats no vēsturisko notikumu iekšienes, personiski iesaistītām pozīcijām.” (Ieva Dubiņa, 2004, www.literature.lv).

Mākslinieka Ilmāra Blumberga vizuāli veidotais un apgāda “Jumava” izdotais darbs tika nominēts konkursam “Skaistākā Grāmata 2000”. 2013. gadā  grāmata tika publicēta angļu valodā kā “Song to Kill a Giant: Latvian Revolution and the Soviet Empire’s Fall (“Dziesma nogalina milzi: Latvijas revolūcija un Padomju Savienības beigas)” – gan drukātā, gan elektroniskā formātā. Grāmatu angliski tulkoja Kārlis Streips. Šo izdevumu var  brīvi lejupielādēt  www.kalniete.lv/eBooks.

Sandra Kalniete ir sarakstījusi arī grāmatas “Latvju tekstilmāksla” (1989, “Liesma”)un “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” (2001, “Atēna”). Pēdējā ir izdota jau vismaz 14 pasaules valstu valodās (pērn publicēts japāņu izdevums), kļūstot par visvairāk tulkoto latviešu mūsdienu literatūras darbu. Tāpat viņa ir autore memuāriem pavārgrāmatas formā “Prjaņiks. Debesmannā. Tiramisū” (2012, “Zelta grauds”).

E-grāmatu latviešu valodā var brīvi lejuplādēt šeit http://kal.dev-web-server.eu/ebooks/eslauzu/