Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

cache_thumbs_16548167752_jpg_1424102266_crop_664_by_42016. februārī Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete tikās ar Japānas ārlietu valsts ministru Minoru Kiuči (Minoru Kiuchi). Tikšanās laikā tika pārrunāti būtiskākie Latvijas–Japānas divpusējo attiecību un ES-Japānas sadarbības jautājumi. Īpaša uzmanība sarunas laikā tika pievērsta situācijai Ukrainā un citiem aktuālajiem drošības jautājumiem, kā arī Eiropas un Latvijas ekonomiskai sadarbībai ar Japānu un abu pušu līgumtiesiskās bāzes paplašināšanai. Sandra Kalniete uzrunāja Japānas pusi par iespējamo premjerministra Šindzo Abes (Shinzō Abe) vizīti Latvijā šogad.

S. Kalniete Japānā uzturas no 16. līdz 21. februārim. Vizīti organizē Latvijas vēstniecība Japānā. Vizītes laikā deputāte tiksies ar Japānas parlamenta deputātiem, Latvijas vēstniecībā Japānā prezentēs savas grāmatas „Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegā” izdevumu japāņu valodā un iepazīstinās japāņu sabiedrības un masu mediju pārstāvjus ar Latvijas vēsturi. Pasākumā notiks tikšanās arī ar Japāņu karagūstekņu asociācijas pārstāvjiem.

S. Kalniete vadīs apaļā galda diskusiju ar Vasedas universitātes (Waseda University) Eiropas studiju institūta pētniekiem par aktuālajiem drošības jautājumiem Eiropā un nolasīs lekciju Kvansei Gakuin (Kwansei Gakuin) universitātē.

Sandra Kalniete Eiropas Parlamentā darbojas Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās un ir parlamenta lielākās frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – priekšsēdētāja vietniece.

Latvijas-Japānas attiecības aizsākās 1919. gada 10. janvārī. Japāna bija vieno no pirmajām valstīm, kas atzina Latvijas neatkarību de iure 1921. gada 26. janvārī. Diplomātiskās attiecības tika atjaunotas 1991. gada 10. oktobrī. Līdz šim notikusi aktīva vizīšu apmaiņa – 2007. gadā Latviju vēsturiskā vizītē apmeklēja Japānas imperators Akihito un viņa kundze Mičiko, bet 2014. gadā Latvijā viesojās Japānas parlamenta augšpalātas priekšsēdētājs Masaaki Jamadzaki un Japānas–Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītājs Hirofumi Nakasone. Savukārt no Latvijas 2012. gadā oficiālā vizītē Japānu apmeklēja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, 2013. gadā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar pavadošo uzņēmēju delegāciju.

Latviju un Japānu vieno īpaši labas attiecības politiskajā, kultūras un izglītības jomā. Viena no prioritārajām sadarbības jomām ir ekonomiskā dialoga veicināšana.