Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Atdzimt_balvaLai cildinātu sievietes uzņēmējas un veicinātu sieviešu savstarpējo solidaritāti, Eiropas Parlamenta deputāte SANDRA KALNIETE jau piekto gadu organizē konkursu “ATDZIMT NO PELNIEM”.

Iepriekšējos gadus konkurss tika organizēts sadarbībā ar biedrību „Līdere”, savukārt no 2012.gada par konkursa oficiālo partneri un līdzorganizatoru kļuvusi arī A/S „Dzintars”, konkursa informatīvais partneris – žurnāls „Ieva”.

Oktobrī noslēdzās pieteikumu pieņemšana konkursam un notika nopietns žūrijas pārstāvju darbs, lai izvērtētu dažādos – gan priecīgos, gan nedaudz skumjos, gan aizkustinošos dzīves stāstus, kuru galvenais vadmotīvs bija – nepadoties un sākt visu no jauna, ja tas nepieciešams; ka katrs jauns dzīves trieciens un pavērsiens liek mainīties, kļūt iecietīgākām un dalīties savā pieredzē, lai palīdzētu un iedvesmotu arī citus.

12. decembrī notika šī gada konkursa žūrijas pārstāvju pēdējā sēde, kurā tika pieņemts lēmums, kura no pretendentēm saņems galveno balvu.

Konkursa žūrijā darbojās:

  • Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte;
  • Aiva Vīksna, Biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja;
  • Svetlana Savčuka, A/S „Dzintars” Tirgzinības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja;
  • Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis;
  • Inita Sila, žurnāla „Ieva” galvenā redaktore;
  • Rasma Freimane, Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja;
  • Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas Valdes priekšsēdētāja;
  • Inese Haite, Biedrības „Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO” valdes priekšsēdētāja;
  • Ingrīda Blūma, SIA “i-bloom” valdes locekle;
  • Santa Purgaile, Citadele Banka Valdes locekle.

Līdz ar Ziemassvētku tuvošanos visas 18 pretendentes un viņu pieteicēji gan no Rīgas, gan no visiem Latvijas novadiem ir saņēmuši konkursa organizatoru uzaicinājumu ierasties uz svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju, kura notiks Rīgā, 2014.gada 22.decembrī.

Konkursa uzvarētāja saņems naudas balvu: 1400 Eiro un piemiņas zīmi; savukārt 10 labākās balvas pretendentes saņems Sandras Kalnietes uzaicinājumu 2015. gada sākumā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Lai dotu iespēju ar pretendentēm iepazīties klātienē, lai saņemtu atbildi uz intriģējošo jautājumu, kas tad būs galvenā laureāte un lai pirmssvētku laikā mūs priecētu vairāk pozitīvu stāstu, arī mediju pārstāvjus laipni aicinām uz apbalvošanas ceremoniju, kura notiks š.g. 22.decembrī plkst. 15:00, Banka Citadele, 3.stāva konferenču zālē, Republikas laukumā 2a, Rīgā (ieeja no Eksporta ielas).