Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Savienības un Ukrainas asociācijas līguma vienlaicīgā ratifikācija šodien Kijevā un Strasbūrā ir vēsturiski simboliska un ļoti svarīga, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība).

Viņa ir pārliecināta, ka Asociācijas līgums veicinās reformas Ukrainā, ekonomikas struktūras modernizāciju un nākotnē ļaus Ukrainai kļūt par ES kandidātvalsti.

“Diemžēl priekšlikums atlikt ES-Ukrainas tirdzniecības līguma stāšanos spēkā ir liecina par piekāpšanos Krievijas spiedienam. Īpaši traģiski ir tas, ka šī piekāpšanās ir notikusi pēc deviņiem protestu un kara mēnešiem, kuru laikā ir gājuši bojā tūkstošiem cilvēku.”

“Ja jau Eiropas Komisijas vēlējās būt “pragmatiska”, tad to vajadzēja darīt 2013. gadā, nevis tagad, faktiski piekāpjoties Krievijas militārajai agresijai. Iesaistot Krieviju sarunās par līgumu, EK faktiski ir radījusi precedentu, kas apdraud arī Moldovas un Gruzijas asociācijas līgumu stāšanos spēkā.”

Šodienas ratifikācija, protams, ir divi lieli soļi uz priekšu Ukrainas ceļā uz Eiropu, bet atkāpšanās no nolemtā būtu solis atpakaļ, uzsver Kalniete.

Sandra Kalniete ir Eiropas Tautas partijas frakcijas viceprezidente un darbojas Parlamenta Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās.