Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Otrdien Ukrainas vēstnieks Eiropas Savienībā Konstantīns Jeļisejevs (Kostiantyn Yelisieiev) tikās ar Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas deputātiem, lai runātu par situāciju Ukrainā. Uz tikšanos viņu uzaicināja Sandra Kalniete (Vienotība ETP), kura vada ETP frakcijas Austrumu partnerības un paplašināšanās grupu. Tikšanās laikā vēstnieks informēja par situāciju Ukrainas austrumu reģionos pēc Minskas miera plāna parakstīšanas un aicināja Eiropas Savienību nekavēties ieviest 4. līmeņa sankcijas pret Krieviju. Vēstnieka vērtējumā Minskas miera plāns nav ideāls, bet „pat slikts miers ir labāks par karu”.

Sandra Kalniete: „Putina miera centieniem ir grūti noticēt. Tas ir kārtējais manevrs, lai iegūtu laiku un novilcinātu jaunu ES sankciju ieviešanu. Neskatoties uz miera plānu, Krievijas smagi bruņotās vienības un vietējie teroristi turpina uzbrukt Ukrainas armijai pie Mariupoles. Krievija ir atzinusi, ka separātistu rindās karo Krievijas armijas karavīri, kuri it kā atrodas atvaļinājumā. ES pirmdienas lēmums atlikt jaunu sankciju ieviešanu ir kļūda. To Putins tulkos, kā zaļo gaismu turpināt tālāko iebrukumu Ukrainā, lai radītu koridoru uz Krimu un virzītos tālāk uz Hersonu un Odesu.” Latvijas deputāte tāpat kā Ukrainas vēstnieks uzskata, ka 4. līmeņa sankcijas ir jāievieš nekavējoties. „Mums ir jādomā ilgtermiņā. Sankcijas Eiropai maksā miljardus, taču karš maksās triljonus. Ja Eiropa nebūs vienota savā apņēmībā apturēt Putinu Ukrainā un viņš turpinās īstenot savu agresīvo plānu atjaunot PSRS, tad militārais konflikts pletīsies plašumā,” uzskata Kalniete.

Ukrainas vēstnieks arī informēja, ka jau šobrīd Ukrainas austrumu reģionos pilnībā ir iznīcināti 600 uzņēmumi un ap 1000 uzņēmumiem ir bankrotējuši. Pēc miera nodibināšanas Ukraina sagaida Eiropas Savienības palīdzību Donbasa atjaunošanā, jo reģiona iedzīvotāji vēlas mieru.

Sandra Kalniete parlamentā strādā Ārlietu un Lauksaimniecības komitejās un ir Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente.

Foto: Sandra Kalniete un Ukrainas vēstnieks ES Konstantīns Jeļisejevs.