Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Mainīgie laikapstākļi visā Latvijas teritorijā ir būtiski ietekmējuši lauksaimnieku ikdienu un darba apjomu, tādēļ jauno lauksaimnieku konkursa organizatori biedrība „Zemnieku saeima”, žurnāls „AgroTops” un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pagarina pieteikšanos konkursam „Senču aicinājums” līdz š.g. 18.jūlijam.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.

Pieteikšanās konkursam tiek pagarināta līdz 18.jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”. Atgādinām, ka arī šoreiz pieteikt jauno lauksaimnieku var jebkurš iedzīvotājs.

Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lauksaimnieku Jaungada ballē 2015. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Visi konkursa finālisti saņem veicināšanas balvu – dalību Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās, kā arī pilnīgi apmaksātu ekskursiju uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Konkursa žūrijas sastāvs:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte,

Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece,

Anita Pirktiņa, žurnāla „AgroTops” galvenā redaktore,

Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore,

Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore,

Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks,

Evija Gunika, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore,

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs,

Raitis Ungurs, Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 916. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.

Par biedrību „Zemnieku saeima”

Biedrība „Zemnieku saeima“ (ZSA) ir stiprākā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija. Šobrīd organizācijas biedri ir 861 aktīvākie un mērķtiecīgākie Latvijas zemnieki no visām lauksaimniecības nozarēm. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveidošanas procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no Latvijas valsts prioritārajām nozarēm.