Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Eiropas Parlaments (EP) plenārsēdē Strasbūrā deputāti atbalstīja Sandras Kalnietes (Vienotība) sagatavoto  priekšlikumu Eiropas Savienības (ES) septiņgades budžetā piešķirt Baltijas valstu zemniekiem par 500 miljoniem eiro vairāk, nekā par to februārī Eiropadomē lēma ES valstu un valdību vadītāji. Kalnietes priekšlikums paredz, ka visu Baltijas valstu zemnieki jau no 2014. gadu saņems tikpat pat lielus tiešmaksājumus kā Rumānijas zemnieki un līdz 2019. gadam Latvijas zemniekiem tie pieaugs krietni vien straujāk kā iepriekš piedāvāja Komisija vai dalībvalstu vadītāji.

Šis parlamenta lēmums ir pamats Eiropas Parlamenta un Padomes sarunām par budžeta galīgo variantu, kuras turpināsies vēl vairākus mēnešus.

Kalniete: „Šis EP balsojums ir ļoti nozīmīgs, jo tas rada juridisku un politisku pamatu nopietnām sarunām par Latvijas zemnieku tiešmaksājumu tālāku palielināšanu. Svarīgi, ka izdevās panākt 4 Parlamenta politisko grupu atbalstu šim priekšlikumam. Tagad mēs sekosim, lai budžeta sarunās šis Parlamenta mandāts tiktu konsekventi ievērtos.” Deputāte gan atgādina, ka šis nav galīgais lēmums, bet pavisam drīz sāksies pēdējais sarunu posms starp visām iesaistītājām pusēm.

Lai nodrošinātu Baltijas valstīm labvēlīgu lēmumu šodienas plenārsēdē, pirms izšķirošās balsojuma Sandras Kalnietes vadībā notika intensīvs darbs, pārliecinot visu politisko grupu un nacionālo delegāciju deputātus.

Sandras Kalnietes sagatavoto priekšlikumu bija parakstījuši 56 EP deputāti no visām lielākajām EP politiskajām grupām, to vidū Eiropas Tautas partijas frakcijas priekšsēdētājs Džozefs Dauls un Latvijas deputāti Ivars Godmanis, Krišjānis Kariņš, Kārlis Šadurskis, Inese Vaidere, Roberts Zīle un Alfrēds Rubiks.