Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Parlaments (EP) nevarēs piekrist Eiropas Savienības daudzgadu budžeta samazināšanai par 100 miljardiem eiro, kā to ir pieprasījušas vairākas dalībvalstis, uzskata Latvijas pārstāve EP Sandra Kalniete (Vienotība).

Viņa uzsver, ka Eiropadomes priekšsēdētāja Hermana van Rompeja ierosinātais kompromiss -samazināt budžetu par 75 miljardiem eiro arī nav pieņemams ne Baltijas un Centrāleiropas valstīm, ne EP un Komisijai.

“Nav iespējams vienlaikus runāt par lielāku Eiropas Savienības lomu ekonomikas izaugsmē, jaunu darbavietu radīšanu un solidaritāti, un vienlaikus izlikties, ka “vairāk Eiropas”  ir iespējams panākt ar mazāku budžetu,” saka Kalniete.

Rompeja priekšlikumā ievērojami tiek samazināts finansējums kohēzijas un lauksaimniecības politikām, no kurām Latvijai ir vislielākās iespējas saņemt finansējumu ātrākai attīstībai un Eiropas vidējā pārticības līmeņa sasniegšanai.

“EP negrasās atkāpties no savas nostājas. Otrdien atsakoties no sarunām ar Padomi par 2013. gada budžetu, tas nosūtīja dalībvalstīm svarīgu vēsti  – Eiropas vērtības nav tikai vārdi, tās ir jāatspoguļo arī budžeta lēmumos. Es esmu pārliecināta, ka EP izdosies uzlabot Padomes pieņemto budžetu,” uzsver deputāte.