Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Rīga, 4.sept., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) izdevums “Parliament Magazine”, kas ik gadu izvirza un godina labākos eiroparlamentāriešus, šogad apbalvojumam izvirzījis arī no Latvijas ievēlēto deputāti Sandru Kalnieti (V).

Kalniete izvirzīta kā viena no trīs kandidātiem labākā lauksaimniecības nozares deputāta titulam 2012.gadā, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Līdz ar deputāti no Latvijas nominācijai kā labākie deputāti lauksaimniecības nozarē ir izvirzīti arī francūzis Gastons Franko no Eiropas Tautas partijas grupas un portugālis Luis Manuels Kapola Santos no Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas. Visi kandidāti pārstāv abas lielākās politiskās grupas EP.

Salmgriezis minēja, ka deputātes aktīvo darbību tieši lauksaimniecības komitejā pamanījuši un atzinīgi novērtējuši EP žurnāla eksperti no sabiedriskajām organizācijām gan Briselē, gan no citām valstīm.

Lauksaimniecības komitejā tiek izskatīti un vajadzības gadījumā grozīti Eiropas Komisijas ierosināto tiesību aktu priekšlikumi, sagatavojot ziņojumus par lauksaimniecības un lauku attīstības jomu, kurus pēc tam plenārsēdē pieņem EP. Šajā komitejā ir 45 locekļi un tikpat daudz aizstājēju.

Pavisam kopā kandidāti izvirzīti 17 nozarēs, kuru vidū ir lauksaimniecība un lauku attīstība, zivsaimniecība, izglītība un kultūra, iekšējais tirgus un patērētāju aizsardzība, attīstība, ekonomika un monetārā politika, tirdzniecība, transports, veselība, vide, reģionālā attīstība, enerģija, nodarbinātība un sociālās lietas, pētniecība un inovācijas, tieslietas un cilvēktiesības, digitālās aktualitātes un dzīvnieku aizsardzība.

Apbalvošanas ceremonija paredzēta 25.septembrī Briselē.

Kalniete Eiropas Parlamentā ievēlēta 2009.gadā un darbojas Eiropas Tautas partijas grupā, kurā viņa pilda priekšsēdētaja vietnieces pienākumus EP delegācijā attiecībām ar Japānu, darbojas Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejā, kā arī ES un Turcijas apvienotajā parlamentārajā komitejā un Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejā.