Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Vēl tikai vienu nedēļu, līdz 2012.gada 9.jūlijam jaunajiem lauksaimniekiem iespējams pieteikties konkursam „Senču aicinājums 2012”.

Konkursu „Senču aicinājums” organizē Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar „Latvijas Avīzi” un Zemnieku Saeimu. Konkurss tiek organizēts, lai veicinātu Latvijas lauku attīstību, kā arī godinātu Latvijas jaunos lauksaimniekus. Šogad konkurss notiek jau trešo gadu.

Pirmo reizi konkurss tika organizēts 2010.gadā, un par tā uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā. Par 2011.gada uzvarētāju kļuva Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta.

Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu trīs dienu braucienu  divām personām uz kādu no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Savukārt 20 konkursa veiksminieki saņem veicināšanas balvu – dalību 2 dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Par 2012.gada konkursa žūrijas priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Jauno Zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs Raitis Ungurs.

Konkursa žūrija:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;

Maira Dzelzkalēja, Zemnieku Saeimas priekšsēdētaja vietniece;

Viesturs Serdāns, „Latvijas Avīzes” valdes priekšsēdētājs;

Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;

Anna VītolaHelviga, Lauku Atbalsta dienesta direktore;

Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;

Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs;

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs;

Raitis Ungurs, Latvijas Jauno Zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv, vai rakstot uz e-pastu zsa@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno zemnieku konkursam”.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku Saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai pa tālruni 67027044.