Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Rīga, 21.februāris. Rīt vizītē Latvijā pēc Sandras Kalnietes (Vienotība) un zemkopības ministres Laimdotas Straujumas ielūguma ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Džeimss Nikolsons (James Nicholson) no Lielbritānijas, lai iepazītos ar Latvijas nostāju svarīgākajos Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas jautājumos.

Vizītes laikā Nikolsons tiksies ar zemkopības ministri, Saeimas Eiropas lietu un Tautsaimniecību komisiju deputātiem, Latvijas lauksaimniekiem, kā arī apmeklēs divas zemnieku saimniecības.

Nikolsons ir galvenais tā sauktās “Piena pakas” veidotājs, kura tika apstiprināta EP plenārsesijā pirms nedēļas. Apstiprinātās izmaiņas Kopējā tirgus organizācijas noteikumos dos zemniekiem lielākas iespējas vienoties par piena cenām un risināt sarunas ar piena pārstrādātājiem.

Kalniete: “Nikolsona kungam ir ļoti liela pieredze lauksaimniecības jautājumos, un EP Lauksaimniecība komitejā viņš ir viens viscienītākajiem deputātiem, kura viedoklī ieklausās un respektē. Mūsu mērķis ir iepazīstināt viņu ar Latvijas situāciju, lai izšķirošajās sarunās par tiešo maksājumu izlīdzināšanu Latvijai būtu pēc iespējas vairāk atbalstītāju.”

Mediju pārstāvji ir aicināti piedalīties apvienotajā Saeimas Eiropas lietu un Tautsaimniecības komisiju sēdē trešdien no plkst. 9.00 līdz 10.00 Saeimas Sarkanajā zālē. Pēc komisijas sēdēs žurnālisti varēs uzdot jautājumus. Tāpat žurnālisti  ir aicināti piedalīties zemnieku saimniecību “Poteri” (11.30 – 12.30) un “Rudeņi” (13.30 – 14.30) apskatē. Pielikumā atradīsit norādes par nokļūšanu līdz saimniecībām.