Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Pēc Zemkopības ministres Laimdotas Straujumas un Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandras Kalnietes ielūguma, pirmdien, 30.janvārī vizītē Latvijā ieradīsies EP Lauksaimniecības komitejas deputāte Maireda Maginesa (Maired McGuinness), lai iepazītos ar Latvijas nostāju Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas svarīgākajos jautājumos. No Īrijas ievēlētā deputāte ir EP lielākās politiskās frakcijas (Eiropas Tautas partijas grupa) atbildīgā persona par KLP reformas tiešo maksājumu sadaļu, tādējādi viņai būs ļoti svarīga loma, formulējot kopējo EP nostāju par tiešo maksājumu izlīdzināšanu, tajā skaitā arī Latvijas zemniekiem.

Kalniete uzskata, ka šī vizīte ir pozitīvs signāls, kas liecina, ka aktīvais darbs ar EP deputātiem, skaidrojot Latvijas pozīciju, ir devis rezultātu. Kalniete: „Mēs esam skaidri likuši saprast, ka nesamierināsimies ar netaisnīgu KLP reformu. Ir iespējams ignorēt vienu valsti, bet Baltijas valstis aktīvi sadarbojas un trīs valstu protestus ignorēt ir ļoti sarežģīti.”Vizītes laikā Maginesa tiksies ar visu trīs Baltijas valstu zemkopības ministriem, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Latvijas lauksaimniekiem, kā arī apmeklēs z/s “Kalndunduri” Krimuldas pagastā.

Žurnālisti ir laipni aicināti pirmdien plkst. 16.00 piedalīties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas zemkopības ministru un EP deputātu Mairedas Maginesas, Sandras Kalnietes kopīgajā preses konferencē, kas notiks Zemkopības ministrijas (Republikas laukums 2) 23. stāvā.

KLP reformas variantu izstrādāja Eiropas Komisija un pagājušā gada oktobrī tiks publiskota. Patlaban tā ir iesniegta EP un Lauksaimniecības komiteja ir atbildīga par reformas pilnveidošanu. EP kopā ar Eiropas Savienības Padomi reforma ir jāpieņem līdz 2013. gada nogalei.