Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šonedēļ notiekošajā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā lielākās politiskās grupas (Eiropas Tautas partijas, ETP) vairāki deputāti, tajā skaitā arī Sandra Kalniete (Vienotība), sēdes apmeklē nevis ierastajos uzvalkos vai kostīmos, bet gan T-kreklos, tādējādi paaužot atbalstu apcietinātajai bijušajai Ukrainas premjerministrei Jūlijai Timošenko.

Uz T-krekliem ir bijušās premjerministres attēls ar vēstījumu “Free Yulia”. ETP grupa šādi vēlas paaust savu atbalstu notiesātajai politiķei un vērst uzmanību uz politisko izrēķināšanos, kuru ar savu politisko sāncensi veic Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs.

“Ukrainas prezidentam ir jāsaprot, ka šī politiskā izrēķināšanas netiks aizmirsta. ETP grupas pārstāvji vada lielāko daļu no dalībvalstu valdībām, mūsu politiskās ģimenes pārstāvjiem pieder lielākā daļa no Komisijas portfeļiem un mūsu grupai būs tieša ietekme pār to, kā veidosies Ukrainas attiecības ar Eiropas Savienību. Ja Janukovičs vēlas Ukrainas integrāciju Eiropā, tad tiesas spriedums ir jāatceļ,” skaidro EP deputāte no Latvijas Sandra Kalniete. ETP grupas prezidents Džozefs Dauls jau novembrī uzreiz pēc tiesas sprieduma pasludināšanas teica, ka tā ir politiskā izrēķināšanās, bet tiesas process neatbilda pat minimālajām Eiropas prasībām.