Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien notiks Sandras Kalnietes rīkotā konkursa “Atdzimt no pelniem” apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies visas konkursam pieteiktās galvenās balvas pretendentes. Konkursa “Atdzimt no pelniem” mērķis ir godināt sievietes – uzņēmējas, kuras pēc liela morāla, cilvēciska, materiāla vai finansiāla zaudējuma ir apguvušas jaunas iemaņas un uzsākušas dzīvē kaut ko pilnīgi jaunu. Konkursa galvenā laureāte balvā saņems LVL1000 kā arī īpaši gatavoto piemiņas statuju. Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies un konkursa laureātes apsveiks arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Mums ir nepieciešams cildināt Latvijas sievietes – uzņēmējas, kuras ieņem ļoti svarīgu lomu Latvijas ekonomiskajā un sociālajā attīstībā. Personīgi uzskatu, ka īpašu atzinību ir pelnījušas sievietes – mazās uzņēmējas, kuras strādā reģionos. Viņas ne tikai maksā nodokļus, bet arī rada laukos darba vietas un dod iespēju cilvēkiem palikt savā novadā un Latvijā,” uzskata Kalniete.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar biedrību “Līdere”, bet konkursa informatīvais partneris ir žurnāls “Kapitāls”. Konkurss tika iedibināts 2010. gadā un par pirmo galvenās balvas ieguvēju kļuva  SIA “Aglonas maize” dibinātāja un vadītāja Vija Ancāne.

 Apbalvošanas ceremonija notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē (Merķeļa ielā 13). Sākums plkst. 16.30.

 Šogad konkursa žūrijā bez Sandras Kalnietes darbojas arī Aivas Vīksnas (biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja), Dace Dalmane (žurnāla „Kapitāls” mārketinga direktore), Pēteris Strautiņš (DNB bankas ekonomists), Santa Anča (izdevniecības “Žurnāls Santa” galvenā redaktore), Andris Jaunsleinis (Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis), Rasma Freimane (Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja), Agita Hauka (Iecavas sieviešu kluba “Liepas” valdes priekšsēdētāja), Inese Haite (biedrības “Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO valdes priekšsēdētāja) un Ingrīda Blūma (SIA “i-bloom” valdes locekle).

  Papildus informācija:

Jānis Karalis, 29715772 (Sandras Kalnietes birojs)

Zanda Raciborska, 29195835 (biedrība „Līdere”)