Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Otrdien vakarā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete bija aicināta piedalīties sanāksmē ar Vācijas Bundestāga un EP deputātiem no Kristīgo Demokrātu savienības (CDU), lai iepazīstinātu viņus ar Latvijas pozīciju Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas svarīgākajos jautājumos. CDU ir Vācijas vadošā politiskā partija, kuras vadītāja Angela Merkele ir Vācijas kanclere. Sanāksmē Kalniete uzsvēra, ka visas Eiropas interesēs ir ilgspējīga un pilnīga KLP reforma, kura veicinātu vienotā tirgus izaugsmi un līdzsvarotu reģionālo attīstību. Tāpat viņa iepazīstināja Vācijas politiķus ar tiešo maksājumu mazumu Latvijā un aicināja nepieļaut, ka pēc reformas atšķirības tiešajos maksājumos saglabājas tik ievērojamas.

Kalniete: “Šī bija lieliska iespēja ar Latvijas lauksaimniecības situāciju iepazīstināt Vācijas vadošā politiskā spēka politiķus, no kuriem daļa strādā tieši Bundestāga Lauksaimniecības komitejā. Viņi bija pārsteigti par tiešo maksājumu mazumu Latvijā. Tas tikai kārtējo reizi pierāda, ka joprojām ir cilvēki, kuri nesaprot mūsu prasības, jo nepārzina mūsu situāciju.” Latvijas deputāte uzsvēra, ka ir nepieciešams ieviest zemāko slieksni 80% apmērā un augstākos griestus 120% apmērā no vidējā tiešo maksājumu lieluma Eiropā. Kalniete arī skaidroja, ka Latvijai nav svarīgs saņemtās naudas daudzums, bet gan princips, lai varētu attīstīties godīga konkurence Eiropas lauksaimnieku starpā.

Vācijas politiķi atzina, ka izprot Latvijas situāciju un atzīst, ka tā nav godīga. Tanī pat laikā viņi arī atzina, ka naudas apjoms nākamajā finanšu periodā, visticamāk, nebūs lielāks, tādēļ nāksies pārdalīt esošos līdzekļus.

Sanāksmē Kalnieti uzaicināja piedalīties EP deputāts Alberts Dess, kurš ir Eiropas Tautas partijas grupa koordinators Lauksaimniecības komitejā. Šādas slēgtas Vācijas politiķu sanāksmes Briselē notiek reizi gadā un šogad Kalniete bija vienīgā ārvalstu politiķe, kura tika ielūgta piedalīties diskusijā.