Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Atbalstot un popularizējot sievietes, kuras darbojas uzņēmējdarbībā, kā arī aicinot un iedrošinot sievietes arī turpmāk pievērsties uzņēmējdarbības jomai, žurnāls „KAPITĀLS” kļuvis par konkursa „Atdzimt no pelniem” informatīvo partneri. Žurnāla janvāra numurā tiks publicēta informācija par konkursa norises gaitu, konkursa finālistēm, kā arī laureāti. Ņemot vērā konkursa publicitātes apjomu palielināšanos, tiek pagarināta pieteikšanās pretendentēm – līdz 2011.gada 14.novembrim.

Žurnāla „KAPITĀLS” galvenais redaktors Agnis Buda norāda uz faktu, ka vīriešu domāšana visbiežāk ir vertikāla, kamēr sieviešu – horizontāla, uzsverot: „Kamēr vīrietis koncentrēsies uz vienu konkrētu lietu, tikmēr sieviete domās par daudz un dažādām lietām paralēli. Tieši tāpēc „KAPITĀLS” ir par to, lai arvien vairāk sieviešu iesaistītos uzņēmējdarbībā – domāšanas modusu dažādība bagātinās Latvijas ekonomiku.”

Konkursu organizē Eiropas Parlamenta deputāte SANDRA KALNIETE sadarbībā ar biedrību „Līdere”; tas notiek jau otro gadu ar mērķi – cildināt sievietes uzņēmējas un veicināt sieviešu savstarpējo solidaritāti. 2010.gadā konkursam tika iesniegti 27 pieteikumi, savukārt uzvaras laurus plūca SIA “Aglonas maize” direktore un Maizes muzeja izveidotāja Vija Ancāne.

Pretendentes dalībai konkursā piesaka trešās puses – sabiedriskas organizācijas, par pretendentes darbību informēti un zinoši Latvijas iedzīvotāji, pilsētu un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēju organizāciju vai profesionālu asociāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kuras nav pretendentes pirmās pakāpes radinieki.

Pieteikumus – vēstules līdz 2011. gada 14.novembrim gaidīs konkursa žūrija sekojošā sastāvā:

  • Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte;
  • Aiva Vīksna, Biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja;
  • Andris Jaunsleinis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis;
  • Dace Salmane, žurnāla „Kapitāls” mārketinga direktore;
  • Santa Anča, izdevniecības “Žurnāls “Santa”” galvenā redaktore un līdzīpašniece;
  • Rasma Freimane, Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētāja;
  • Agita Hauka, Iecavas sieviešu kluba “Liepas” valdes priekšsēdētāja;
  • Inese Haite, Biedrības „Uzņēmīgo sieviešu klubs SENTIO” valdes priekšsēdētāja;
  • Ingrīda Blūma, SIA “i-bloom” valdes locekle;
  • Pēteris Strautiņš, „DnB Nord Banka” ekonomikas eksperts.

Konkursa uzvarētāja saņems naudas balvu: 1000 latus un piemiņas zīmi; savukārt 15 labākās konkursam nominētās sievietes saņems Kalnietes kundzes uzaicinājumu 2012. gada sākumā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Informācija par konkursu (nolikums un pieteikuma anketa) pieejama: www.lidere.lv