Lasīšanas ilgums: 2 minūtes

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Latvijas Avīzi un Zemnieku Saeimu jau otro gadu izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”. Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta cilvēkam, kurš veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, piekopj lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību. Pieteikšanās konkursam ilgs no 10. oktobra līdz 13. novembrim.

Par aizvadītā gada konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, kuri saņēma balvu par radošu, atbildīgu, pilnvērtīgu dzīvi un ražošanu laukos. Konkursa uzvarētāji tika atzīti par labākajiem starp 29 pieteiktajām saimniecībām no visiem Latvijas novadiem un saņēma tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām uz lauksaimniecības izstādi Parīzē (konkursa uzvarētājs pats var izvēlēties, kuru no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm tas apmeklēs). Konkursa veicināšanas balva 20 cilvēkiem būs dalība 2 dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Konkursa žūrijā arī šogad darbosies 8 dažādu jomu profesionāļi:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;
Maira Dzelzkalēja, Zemnieku Saeimas priekšsēdētaja vietniece;
Viesturs Serdāns, Latvijas Avīzes valdes priekšsēdētājs;
Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;
Anna Vītola – Helviga, Lauku Atbalsta dienesta direktore;
Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;
Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs;
Ramona Brālis, Latvijas Jauno Zemnieku kluba padomes priekšsēdētāja.

Pretendentus konkursam var pieteikt trešās puses. Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv, vai rakstot uz e-pastu birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno zemnieku konkursam”.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku Saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.