Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Parlamentā tuvākajā laikā paredzēts apstiprināt ziņojumu par situāciju biškopības nozarē. Ziņojumā EP deputāti aicinās palielināt finansējumu saistībā ar nepieciešamiem pētījumiem par bišu veselību. EP deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) uzsver, ka arī Latvijā obligāti ir nepieciešams atvēlēt prasītos līdzekļus bišu veselības uzraudzības programmas īstenošanai.

Kalniete uzskata, ka arī Latvijā  vajag pievērst nopietnu uzmanību bišu stāvoklim un ieguldīt naudu iepriekš minētajā programmā, kas ilgtermiņā atmaksāsies.  Tāpat deputāte ir pārliecināta, ka ir nepieciešami lielāki sodi par neatļautu un kaitīgu vielu izmantošanu miglošanā, kas var izraisīt bišu bojāeju, lai neatkārtotos šīs vasara situācija, kad Viļķenes un Liepupes pagastā neatļautu vielu izmantošanas dēļ cieta vairāk nekā 400 bišu saimes.

“Tas ir satraucoši, ka visā Eiropā pēdējo gadu laikā izmirst bišu saimes, kas rada ne tikai ekonomiskus zaudējumus, bet ir apdraudējums ekoloģiskajai sistēmai. Biškopības nozare ir neatņemama Eiropas lauksaimniecības daļa, kas nodrošina ienākumus vairāk kā pusmiljonam ES pilsoņu. Mēs nedrīkstam ignorēt šīs nozares problēmas Eiropā, tajā skaitā arī Latvijā. Problēmas biškopības nozarē jāuztver nopietni,” saka Kalniete.