Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Šodien Eiropas Parlaments (EP) pieņēma aicinājumu 2012. gadā saglabāt finansējumu pārtikas paku izdalīšanas programmai. Deputāti uzskata, ka šī  programma ir absolūti nepieciešama vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem, kuru skaits ekonomiskās krīzes dēļ tuvāko gadu laikā var ievērojami palielināties. Šogad programmai ir atvēlēti 500 miljoni eiro, bet pēc Vācijas prasības Eiropas Kopienu tiesa lēma, ka programma neatbilst Eiropas likumdošanai un tāpēc programmas īstenošana varētu tikt  ievērojami samazināta un 2012. gadā programmai tiks atvēlēti tikai 113 miljoni eiro.

“Šīs pakas arī daudzām Latvijas ģimenēm ir vienīgā iespēja iegūt pārtiku, bet ievērojama līdzekļu samazināšana nozīmē to, ka nākamgad daudz retāk trūcīgās ģimenes varēs baudīt maltītes,” saka Latvijas deputāte Sandra Kalniete(Vienotība), kura strādā Lauksaimniecības komitejā. Deputāte uzskata, ka tieši ekonomiskās krīzes laikā ir nepieciešams atvēlēt līdzekļus trūcīgāko cilvēku atbalstam, lai mazinātu nevienlīdzību un sociālo atstumtību. “Stiprākajiem Eiropas Savienībā ir jāatbalsta vājākie,” uzskata S. Kalniete.

Pēc Eiropas Komisijas datiem 43 miljonus Eiropas Savienības iedzīvotāju apdraud pārtika trūkums. Latvijā pārtika pakas saņem apmēram 140 tūkstoši cilvēku.