Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Skopje,18.marts. Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē šodien notiks Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (Vienotība, ETP grupa) grāmatas “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” atvēršanas svētki. Maķedonijas izdevniecība “Shkupi” klajā laidusi Sandras Kalnietes  grāmatu  albāņu valodā.

“Esmu pārliecināta, ka mūsu tautas ciešanu stāsts ir labi saprotams Maķedonijā, jo Broza Tito režīms bijušajā Dienvidslāvijā  īstenoja līdzīgas represijas pret iedzīvotājiem. Mūsu valstis vieno arī izvēle atgriezties Eiropā. Latvija šodien ir ES dalībvalsts, Maķedonija ir kandidātvalsts, kas, cerams, drīzumā uzsāks sarunas par pievienošanos ES,”  saka Sandra Kalniete.
“Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” ir visvairāk tulkotais latviešu mūsdienu literatūras darbs, kas lasītājiem pieejams Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Nīderlandē, Itālijā, Somijā, Čehijā, ASV, Japānā, Krievijā, Ēģiptē un citās valstīs.

“Nav tādas ģimenes Latvijā, kurai nebūtu sava stāsta par Sibīriju un par tuviniekiem, kuri tās aukstajos plašumos pazuduši bez vēsts. Šie stāsti ir tik līdzīgi. Mainās tikai darbojošās personas, bet izsūtījuma laiks un vieta, mocības un beztiesiskums ir vieni un tie paši, ” uzsver
S. Kalniete.

Šodien vēl   Sandra Kalniete Maķedonijas Parlamentā  tiksies  ar Nacionālās  Eiropas integrācijas padomes locekļiem, kā arī Ārlietu, Lauksaimniecības un Apvienotās parlamenta lietu komitejas deputātiem. Vēl paredzēta tikšanās ar Skopjes mēru Izet Mexhiti.