Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Pirmdien Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība, ETP) tikās ar automašīnu ražotāju kompānijas Nissan Motor prezidentu un Japānas automobiļu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Toshiyuki Shiga, lai apmainītos viedokļiem par darbu pie Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanas starp Eiropas Savienību (ES) un Japānu. Tāpat sarunas laikā S. Kalniete, kura ir priekšsēdētāja vietniece EP delegācijā attiecībām ar Japānu, aicināja Nissan Motor un citas asociācijas kompānijas izmantot Latvijas infrastruktūru, lai piegādātu savas preces NVS valstīm.

“Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Japānu veicinās ekonomisko izaugsmi un stiprinās mūsu attiecības. Protams, ka gan ES, gan Japānai ir dažādi skatījumi uz noteiktām detaļām, bet abām pusēm nepieciešams mazliet piekāpties, jo šis līgums ir mūsu visu interesēs. ES ir jāsaprot situācija Japānā, bet Japānai jākļūst atvērtākai pret pārējo pasauli,” uzskata S. Kalniete. Savukārt T. Shiga pavēstīja, ka biznesa vides pārstāvji atbalsta Japānas Ministru prezidenta Naoto Kana izteikto viedokli Pasaules ekonomikas forumā Davosā, ka jau šogad nepieciešams sākt sarunas pie Brīvās tirdzniecības līguma.

Sarunas gaitā S. Kalniete aicināja arī Japānas uzņēmējus investēt Latvijā, īpaši uzsverot Latvijas loģistikas priekšrocības: “Uzņēmējdarbības vide Latvijā pēdējo gadu laikā ir uzlabojusies, turklāt šobrīd dažādas izmaksas Latvijā ir zemākas kā, piemēram, Somijā, kuru JAMA kompānijas izmanto kā loģistikas centru, bet kvalitāte Latvijā nebūt nav sliktāka. Turklāt ir liels potenciāls Latvijas un Japānas ekonomisko attiecību uzlabošanai.” Patlaban Latvijas preču eksports uz Japānu ir tikai 0,52 % no kopējā Latvijas eksporta.