Lasīšanas ilgums: < 1 minūtes

Strasbūra, 20.oktobris. Šodien Eiropas Parlamentā  Frankofonijas valstu forums (“Le Forum de Francophone”) rādīs filmu “Sandra Kalniete. Dāma no Latvijas”  ( “Sandra Kalniete: la dame de Lettonie”).
Filma ir stāsts par Latvijas Eiropas Parlamenta deputātes Sandra Kalnietes ģimenes likteni un latviešu tautas pārdzīvojumiem dažādos vēstures posmos. Tā vēsta arī par  visnotaļ sarežģīto Latvijas vēsturi: neatkarības zaudēšanu, Padomju un nacistiskās Vācijas okupāciju, neatkarības atjaunošanu pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados  un Latvijas atgriešanos Eiropā.

Filmu ir uzņēmusi franču aktrise  Dominika Blāna (Dominique Blanc), kura 65. Venēcijas kinofestivālā saņēma labākās kino aktrises balvu. Filmas “Sandra Kalniete. Dāma no Latvijas” pirmizrāde notika Parīzē 2006.gada novembrī. Tā vairākkārt ir rādīta Francijas televīzijās un vairākos dokumentālo filmu festivālos Eiropā.

Režisore Blāna savulaik uzsvērusi, ka “tiekoties ar Sandru Kalnieti, mani piesaistīja šīs  latviešu politiķes, kas dzimusi Gulagā,  neparastā personība. Viņa bija izdzīvojusi un pretojusies iznīcībai un nāvei. Viņa ir ierakstījusi savu likteni vēsturē, savas valsts Latvijas neatkarībā un brīvībā. Sandrai Kalnietei ir sapnis: Eiropas nākotne. Viņa tam strādā un par to runā ar pārliecinošu spēku un entuziasmu. Viņa ir neparasta sieviete.”

Uz filmas pirmizrādi Eiropas Parlamentā aicināti gan deputāti, gan parlamenta darbinieki, Francijas amatpersonas, Eiropas Cilvēktiesību tiesas pārstāvji.

Sandra Kalniete uzskata, ka tā būs iespēja atkal izstāstīt starptautiskajai sabiedrībai sarežģīto Latvijas vēsturi.