Lasīšanas ilgums: < 1 minūtes

22. septembrī Eiropas Parlamentā Strasbūrā notika kārtējā Eiropas vēstures izlīguma grupas sanāksme, kuras laikā grupā esošie EP deputāti tikās ar EP Kultūras un izglītības komitejas vadītāju Dorisu Paku. Sanāksmes laikā deputāti diskutēja par aktivitātēm, kuras paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par 20. gadsimta traģiskākajiem notikumiem Eiropas vēsturē. Deputāti uzskata, ka tieši jauniešus ir nepieciešams visaktīvāk izglītot par staļinisma un nacisma režīmu pastrādātajiem noziegumiem pret cilvēci.

Grupas deputāti uzskata, ka EP būtu nepieciešams aicināt dalībvalstis iesaistīties organizācijas „Eiropas atmiņas un sirdsapziņas platforma” darbā, kuras mērķis ir veicināt vienotu izpratni par Eiropas valstu vēsturi. Tāpat deputāti vienojās, ka 2011. gadā tiks rīkota konference, kurā diskutēs par Eiropas vēsturi.

Jūlijā Eiropas vēstures izlīguma grupa nosūtīja vēstuli visu dalībvalstu nacionālajiem parlametiem, aicinot 23. augustu pasludināt par staļinisma un nacisma upuru piemiņas dienu. Grupas vadītāja Sandras Kalniete informēja, ka līdz šim ir saņemtas 9 atbildes.

Grupas nākamā tikšanās notiks novembrī, kad tiks diskutēts par gaidāmās konferences dienaskārtību. Eiropas vēstures izlīguma grupa pēc S. Kalnietes iniciatīvas tika izveidota 2010. gada pavasarī. Tās mērķis ir veidot vienotu izpratni par Eiropas vēsturi. Grupā darbojas ap 50 EP deputātu, tai skaitā bijušais EP priekšsēdētājs Hanss Gerts – Poterings, Roberts Zīle, Inese Vaidere, Krišjānis Kariņš un citi.