Lasīšanas ilgums: < 1 minūte

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (VIENOTĪBA) kļuvusi par Eiropas nevalstiskās organizācijas „Dvēsele Eiropai” („A Soul for Europe”) padomes locekli un turpmāk kopā ar citiem padomes pārstāvjiem palīdzēs organizācijai veidot tiltu starp kultūras darbiniekiem un politiķiem. Organizācijas mērķis ir  veicināt sabiedrībā un politiķos izpratni par kultūras īpašo vietu Eiropas integrācijā. Padomes vadītājs ir Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Ježijs Buzeks.

„Eiropas Savienība nav tikai institūcijas. Tas ir liels kultūras projekts, kura integrējošais un vienojošais spēks virza Eiropas attīstību. Pagaidām ne visi politiķi ir gatavi šo patiesību pieņemt, tāpēc ir svarīgi, lai to saprastu visdažādākajos lemšanas līmeņos kā Eiropas institūcijās, tā dalībvalstīs un to reģionos. Mums ir jāmācās pilnvērtīgāk izmantot mūsu kultūras vērtības Eiropas uzplaukumam, ” saka S. Kalniete.

Starp „Dvēsele Eiropai” padomes locekļiem ir bijušais EP priekšsēdētājs Hanss Gerts – Poterings, EP Kultūras un izglītības komitejas vadītāja Dorisa Paka un EP Sociālistu grupas priekšsēdētājs Martins Šulcs.

„Dvēsele Eiropai”  ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izveidot starptautisku nevalstisku organizāciju un kultūras darbinieku tīklu, kas savā darbībā veicinās politiķu, kultūras cilvēku un uzņēmēju izpratni par kultūru kā Eiropas integrācijas virzošo spēku.
Vairāk informācijas par organizāciju www.asoulforeurope.eu